Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Технолог 23-03-2017


Уникатен училишен прибор

unikaten-ucilisen-pribor-povekjeОсвен што имаа чудни натпревари јапонците имаат и чудни изуми. Кое дете би користело ваков училишен прибор, не знаеме. Но, изгледа дека удриле...

 

...мерак на уникатни производи.

1. Јапонскиот дизајнер Јута Ватанабе го измислил овој молив во вид на штипка која ја држи стегната графитната мина. Можеби не е претерано удобна за држење, но затоа е повеќефункционална.

unikaten-ucilisen-pribor-1

2. 300 грама со коцки или со линии? Деликатесни тетратки директно од супермаркет. Говедско, лосос и некоја чудна зелена јапонска храна...

unikaten-ucilisen-pribor-2

3. Свиња спајалица.

unikaten-ucilisen-pribor-3

4. Ковчег торба. Би се шетале со вакво нешто?

unikaten-ucilisen-pribor-4

5. Суши хефталка. Во три варијанти: лосос, шкампи и туна.

unikaten-ucilisen-pribor-5

6. Тастатура дигитрон. Парче тастатура кое може да го носите во џеб. Иако има основна функција како дигитрон со помош на USB може да го поврзете со компјутерот. Не гледаме реална причина зошто би го направиле ова...

unikaten-ucilisen-pribor-6

Би можело да ве интересира:

Како изгледа една од најскапите јахти на светот? Андреј Мелниченко е руски олигарх кој може да се пофали дека ја поседува една од...
Летен одмор: Првиот vs. 10-от ден За сите нас летниот одмор е долгоочекувана авантура, која за жал, многу брзо зав...
12 работи од кои се плаши Кендал Џенер Кендал Џенер штотуку го сподели нејзиниот најголем страв - трипофобија. Кенда...