Реалноста зад Инстаграм фотките: „Ниту еден задник не изгледа толку заоблено од секој агол“


Реалноста зад Инстаграм фотките: „Ниту еден задник не изгледа толку заоблено од секој агол“

Додека згодните модели и заоблени задници го окупираат Инстаграм, оваа блогерка се обидува да му покаже на светот дека не треба да верувате во сѐ што ќе видите на социјалните мрежи.

blogerka-ja-otkriva-realnosta-zad-instagram-fotkite-nitu-eden-zadnik-ne-izgleda-tolku-zaobleno-od-sekoj-agol-01.jpg

20-годишната Сара, споделува фотографии една до друга, кои покажуваат колку е важен и колку може да промени аголот од кој се слика или вовлекувањето на стомачето.

Во нејзините фотографии дури и нема да ви се верува дека се работи за истиот човек и истото тело.

„Ниту еден задник не изгледа толку заоблено од секој агол“ – пишува таа.

Блогерката се обидува да му објасни на светот дека убавината започнува со само-сакањето и сите тие совршени фит фотографии кои ги гледаме онлајн не се вистинска дефиниција за убавина.

Уверете се дека не е сè така како што ни го прикажуваат:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фитнес блогерка во 2 чекора објасни како се крие целулитот на Инстагра... Иако знаеме дека совршените Инстаграм тела во реалноста не се така совршени, сеп...
Совети од фитнес блогерка: 5 вежби за кои ви треба само мека подлога Кога станува збор за вежбањето, на изговорите им нема крај. „Немам време“, „нема...
Слабеење со помош на скали - 5 вежби кои ќе го стопат вашето тело Самата помисла да излезете на овие високи темпратури за да вежбате можеби ви пре...