Бајковитата невестинска колекција на Elie Saab за 2017/2018
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Rabota od doma 20-10-2017
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017


Бајковитата невестинска колекција на Elie Saab за 2017/2018

bajkovitata-nevestinska-kolekcija-na-elie-saab-za-2017-2018-01.jpg

Речиси секој фустан кој излегува од ателјето на либанскиот дизајнер е вистинско уметничко дело, но дури минатата година дизајнерот објави специјална невестинска колекција.

Традицијата продолжува и оваа година кога ги претстави колекциите за пролет 2017-та, но и за престојната 2018-та година.

Изработени од најубави материјали, со мноштво рачно сошиени делови, невестинската колекција е женствена, романтична и дефинитивно ќе ѝ се допадне на секоја жена, но посебно на оние кои преферираат комбинација на традиционалниот стил и модерните креации.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Веренички прстени за девојките кои ги сметаат дијамантите за досадни Конечно прстени кои не се идентични, клише и нема да ги видите на секоја втора ж...
Креативна и економична свадбена идеја - Оставете порака за новиот брач... Денес има толку многу начини како да се разубави една свадбена веселба. Почнувај...
12 прекрасни невестински трендови кои би ги посакале за вашата свадба Најдобар начин да се исцрпи инспирација за украсување на вашата венчаница или св...