Кафуле кое мисли на вашето здравје: Оброците ги плаќате со вежбање


Кафуле кое мисли на вашето здравје: Оброците ги плаќате со вежбање

Во Лондон се отвора кафуле со сосема поинаков концепт на плаќање за вашиот оброк.

Bidete-del-od-kafuleto-kade-obrocite-se-plakjaat-so-vezbanje-01

За да добиете сендвич или пијалак ќе мора малку да се испотите и тоа во буквална смисла на зборот.

Секој оброк на менито има своја листа со вежби кои треба да ги направите за да го добиете.

Сето тоа е набљудувано од будното око на инструкторите кои ги означуваат завршените вежби и на крајот ви даваат лист со кој на касата го добивате посакуваниот оброк.

Целта на акцијара е да се подигне свеста кај луѓето дека физичката активност е важна не само за одржување на витката фигура, туку и за одржувањето на здравјето.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Какво сместување ќе добиете во различни земји во светот за 45 евра од ... 45-те евра не секаде имаат иста вредност, па логично, во различни земји и делови...
Предлог дестинација: Доживејте ја магичната Верона Звучи сосема логично историскиот град од каде Шекспир добил инспирација за своја...
Игло-бар со неповторлив поглед над Њујорк Во Менхетн се отвора бар на покрив каде имате можност да пиете на отворено сред ...