Блејк Лајвли ја има најактуелната фризура за есен 2017 (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017
Продавач 20-10-2017


Блејк Лајвли ја има најактуелната фризура за есен 2017 (фото)

Блејк Лајвли ја знаеме како вистинска Барбика, токму поради долгата руса коса која со години ѝ е заштитен знак.

blake-lively-ja-ima-najaktuelnata-frizura-za-esen-2017-001.jpg

Но, оваа есен очигледно е во знакот на промените и кратењето на косата, па и Блејк се одлучи за краток боб.

Облечена во бел костим од Ralph & Russo, главниот детаљ беше црвениот кармин и совршено златната коса во тон со светкавите штикли.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...
Мали совети за бојата на косата да ви трае подолго Бојадисувањето на косата е нешто што го прават голем дел од жените. Некои сами д...
4 фризури кои се најлесни за одржување На сите ни е јасна изреката дека косата е најубавиот украс на секоја жена, но си...