Едноставни трикови со кои визуелно ќе ги зголемите усните


Едноставни трикови со кои визуелно ќе ги зголемите усните

Секоја жена сонува за полни усни со кои ќе изгледа како познатите заводнички.

ednostavni-trikovi-so-koi-vizuelno-kje-gi-zgolemite-usnite-01.jpg

Благодарение на интернетот и многуте блогерки, постојат туторијали кои откриваат трикови за тоа како визуелно да ги зголемиме усните.

Професионалните шминкери исто така советуваат дека за да се постигне тој ефект, потребна ви е само малку шминка, што секоја девојка ја поседува дома.

Едноставни трикови за визуелно зголемување на усните:

Затемнете ги краевите на усните

Едноставен, но ефективен трик за вечерна шминка со кармин во силна боја кој визуелно ќе ви ги зголеми усните.

ednostavni-trikovi-so-koi-vizuelno-kje-gi-zgolemite-usnite-02.jpg

Кармин, сјај и кроектор во исто време

Оваа комбинација води кон совршен резултат и впечатлив изглед на усните.

ednostavni-trikovi-so-koi-vizuelno-kje-gi-zgolemite-usnite-03.jpg

Нагласете го засекот на горната усна

Нагласувањето на овој дел од устата ги прави усните поиспакнати и ја нагласува нивната контура.

ednostavni-trikovi-so-koi-vizuelno-kje-gi-zgolemite-usnite-04.jpg

Поправете ја формата на усните со моливче

Секој тип на усни може да се направи да изгледа пополно дури и само со исцртување со моливче за усни.

ednostavni-trikovi-so-koi-vizuelno-kje-gi-zgolemite-usnite-05.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трикови со маскара кои секоја жена треба да ги знае Што би правела секоја жена без маскара? Овој козметички производ им  овозмо...
Трикови за убавина кои ќе посакате да сте ги знаеле порано Не е лесно да се изгледа совршено, а тоа е сонот на секоја девојка. Не е лесн...
Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та? Секоја година се појавуваат нови модни трендови, како и трендови за убавина – ко...