Година на продолжени викенди – Kалендар со празници за 2017-та


Година на продолжени викенди – Kалендар со празници за 2017-та

godina-na-prodolzeni-vikendi-kalendar-so-praznici-za-2017-ta-godina.jpg

Знаеме дека со нетрпение го очекувате календарот со празници секоја година, па и оваа сме меѓу првите.

Едно е сигурно, 2017-та ќе биде година на продолжени викенди, а ова посебно многу нè радува. Фаќајте се за работа и планирајте со време каде ќе побегнете во празничните денови.

Календарот со празници можете да го преземете во PDF тука.

Во секое време ќе можете да го најдете на CRNOBELO.com во делот „Препорачуваме“ (во најдесната колона).

Најдобра пракса е да ја искористите опцијата за „Print“ (по можност во боја) и да го поставите на видливо место во вашата канцеларија, дневна, спална соба, купатило ... Smile

Календарот е достапен и во .ics формат.

Преземете го календарот во .ics формат тука.

Би можело да ве интересира:

Поддржете ја нашата работа и гласајте за нас за Сајт на годината Драги наши пријатели, редовни читатели, будни критичари на нашата работа - годин...
Над 17.000 основци учествуваа во проектот на Пивара Скопје за безбедни... Веќе четврта година по ред, Пивара Скопје, во соработка со општините, го реализи...
Проектот „Рециклирање?! - КАЖИ ДА!“ по петти пат ги додели наградите з... Учениците од сите основни училишта во осум скопски општини, веќе петта година по...