Адел на Греми 2017: Наградата за Најдобар албум ја скрши на пола, пцуеше и се расплака на сцена


Адел на Греми 2017: Наградата за Најдобар албум ја скрши на пола, пцуеше и се расплака на сцена

Адел оваа година на Греми наградите, со себе ја понесе онаа за Најдобар албум на годината (заедно со уште четири други награди), но за малку ја одби, бидејќи сметаше дека Бијонсе заслужува да ја добие.

adel-na-gremi-2017-nagradata-za-najdobar-album-ja-skr-i-na-pola-pcueshe-i-se-rasplaka-na-scena-01.jpg

„Мојот албум на годината беше Lemonade, па мал дел од мене, однатре, умре, како фан на Бијонсе“ - изјави таа во зад сцена, после победата.

Таа дури и даде емотивен говор за време на доделувањето:

„Не можам да ја прифатам оваа награда, почестена сум и многу благодарна, но мојот живот е Бијонсе, и за мене најдобар албум е Lemonade, Бијонсе беше монументална, а албумот ѝ беше добро обмислен и толку убав за душата, бидејќи ни дозволи да ја видиме од поинаков агол, а тоа немаме секогаш можност да го направиме и го цениме тоа.“

За да докаже дека навистина го мисли тоа што го кажува, таа дури и ја скрши Греми наградата на два дела:

adel-na-gremi-2017-nagradata-za-najdobar-album-ja-skr-i-na-pola-pcueshe-i-se-rasplaka-na-scena-1.jpg

adel-na-gremi-2017-nagradata-za-najdobar-album-ja-skr-i-na-pola-pcueshe-i-se-rasplaka-na-scena2.jpg

adel-na-gremi-2017-nagradata-za-najdobar-album-ja-skr-i-na-pola-pcueshe-i-se-rasplaka-na-scena-3.jpg

adel-na-gremi-2017-nagradata-za-najdobar-album-ja-skr-i-na-pola-pcueshe-i-se-rasplaka-na-scena-4_copy.jpg

Без сомнеж, Бијонсе низ сите тие емоции се расплака:

adel-na-gremi-2017-nagradata-za-najdobar-album-ja-skr-i-na-pola-pcueshe-i-se-rasplaka-na-scena5.jpg

Потоа, додека ја пееше песната со која одаде почит на Џорџ Мајкл, запре со пеењето и како да пцуеше додека го изведуваше хитот на Мајкл од 1996 година, „Fastlove“.

28-годишната пејачка ненадејно запре, како да почна да пцуе, но продуцентите почнаа да го гасат нејзиниот микрофон за да не се слуша. Веднаш потоа таа изјави: „Извинете. Не можам, извинете за пцуењeто и се извинувам што почнувам од почеток. Може да почнеме од почеток? Се извинувам. Не можам да го утнам ова за него.“

Потоа продолжи да пее:

Од нејзините колеги, доби најголема поддршка: 

adel-na-gremi-2017-nagradata-za-najdobar-album-ja-skr-i-na-pola-pcueshe-i-se-rasplaka-na-scena-6.gif

adel-na-gremi-2017-nagradata-za-najdobar-album-ja-skr-i-na-pola-pcueshe-i-se-rasplaka-na-scena-7.gif

adel-na-gremi-2017-nagradata-za-najdobar-album-ja-skr-i-na-pola-pcueshe-i-se-rasplaka-na-scena-8.gif

adel-na-gremi-2017-nagradata-za-najdobar-album-ja-skr-i-na-pola-pcueshe-i-se-rasplaka-na-scena-9.gif

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Родена е како русокоса: 40 работи кои никогаш не сте ги знаеле за Ема ... Како за почеток, дали сте знаеле дека нејзиното вистинско име всушност не е Ема...
Најубавите моменти од документарниот филм за принцезата Дијана Дали го гледавте новиот документарен филм за принцезата Дијана? Принцот Вилијам ...
7 актери кои по неуспехот повторно заблескаа Славата е непостојана работа – еден ден ја имате, а веќе другиот може да исчезне...