Запознајте ги понежните половини на дел од македонските ракометари (фото)


Запознајте ги понежните половини на дел од македонските ракометари (фото)

Нивните девојки и сопруги се нивната најголема поддршка, без разлика дали станува збор за триумф или пораз.

zapoznajte-gi-poneznite-polovini-na-del-od-makedonskite-rakometari-foto-01.jpg

Тие се македонските херои, кои со лавовско срце и труд од петни жили, извојуваа победа над Словенија и имаа фантастичен почеток на Европското првенство, кое започна неодамна во Хрватска.

Македонската репрезентација, предводена од селекторот Раул Гонзалес, даде се од себе и нè направи горди Македонци.

Кога е спортот во прашање тие се даваат со цело свое срце, но така е и кога е приватниот живот во прашање. Македонските ракометари се посветени партнери, сопрузи и татковци.

Кире Лазаров ја запознал својата сопруга Љубица кога имал само 17 години, а денес имаат две деца. Борко Ристовски неодамна ја побара раката на својата сакана Николина и ситно бројат до реализирањето во улогата на родители.

Филип Лазаров со сопругата Билјана има еден син, Филип Миркуловски со Благица е од тинејџерските денови и имаат две ќерки. Столе Стоилов е во врска со струмичанката Катерина.

Еве како изгледаат понежните половини на дел од македонските ракометари:

Кире Лазаров и Љубица

zapoznajte-gi-poneznite-polovini-na-del-od-makedonskite-rakometari-foto-02.jpg

Филип Миркуловски и Благица

zapoznajte-gi-poneznite-polovini-na-del-od-makedonskite-rakometari-foto-06.jpg

Филип Лазаров и Билјана

zapoznajte-gi-poneznite-polovini-na-del-od-makedonskite-rakometari-foto-05.jpg

Борко Ристовски и Николина

zapoznajte-gi-poneznite-polovini-na-del-od-makedonskite-rakometari-foto-03.jpg

Столе Стоилов и Катерина

zapoznajte-gi-poneznite-polovini-na-del-od-makedonskite-rakometari-foto-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Каква е природната коса на Кајли која ја крие зад многуте перики? Кендал и Кајли Џенер на прв поглед се многу различни, но неодамна самите открија...
Конкуренција на Ким Кардашијан - Задникот на Блек Чајна (фото) Блек Чајна се породи пред само 5 месеци и брзо се врати во својата стара добро п...
Грешка при снимање: Јелена во live видео на Фејсбук го искара Новак Ѓо... Новак Ѓоковиќ јавно беше искаран од својата сопруга Јелена после 12-минутното ви...