Пробајте сами: Сликање со раце

probajte-sami-slikanje-so-race-povekjeОва е еден вид навистина интересна уметност, која може да ја испроба секој од нас. Џудит Браун е уметник од Њујорк која прави прекрасни слики...


...со помош на нејзините прсти наместо четки.

Талентираната Џудит црта пејзажи и симетрични дела.

Ако сакате да имате уникатен ѕид во домот, ослободете ја фантазијата и пробајте да направите нешто вакво со своите раце.

probajte-sami-slikanje-so-race-1

probajte-sami-slikanje-so-race-2

probajte-sami-slikanje-so-race-3

probajte-sami-slikanje-so-race-4

probajte-sami-slikanje-so-race-5

probajte-sami-slikanje-so-race-6

probajte-sami-slikanje-so-race-7

probajte-sami-slikanje-so-race-8

probajte-sami-slikanje-so-race-9

probajte-sami-slikanje-so-race-10

probajte-sami-slikanje-so-race-11

probajte-sami-slikanje-so-race-12

probajte-sami-slikanje-so-race-13

probajte-sami-slikanje-so-race-14

probajte-sami-slikanje-so-race-15

Би можело да ве интересира:
4 навики кои треба да ги избегнувате на работното место4 навики кои треба да ги избегнувате на работното место...
Како да не е доволно страшно што треба осум часа да седите на стол пред компјутер, па и многу дополн...
Најава: Мајли Сајрус ќе се самозадоволува во новиот спот? (видео)Најава: Мајли Сајрус ќе се самозадоволува во новиот спот? (видео)...
Тинејџерската ѕвезда не престанува да шокира. Со кратката провокативна видео најава, Мајли го најаву...
Доказ дека љубовта е вечна: Неодолива фотосесија за 61 година бракДоказ дека љубовта е вечна: Неодолива фотосесија за 61 година брак...
Прекрасниот пар кој е во брак повеќе од 60 години конечно ја доби фотосесијата која ја заслужува! ...

Препорачано од Facebook