11 трикови кои само мрзливите девојки ги прават и ги премолчуваат

Во случај да не знаевте како да си го олесните животот, ви ги откриваме тајните на мрзливите девојки.

11-trikovi-koi-samo-mrzlivite-devojki-gi-pravat-i-gi-premolcuvaat-001.jpg

Тие немаат време секој ден да се шминкаат или да ја пеглаат косата, ниту пак на време им текнува да ја стават кошулата за перење, а планираат да ја носат утре.

Се пронаоѓате? Тогаш ќе се пронајдете и во следниве илустрации:

1. Наместо да ја мијат косата на брзинка, сувиот шампон може да си ја заврши работата барем уште денес.

11-trikovi-koi-samo-mrzlivite-devojki-gi-pravat-i-gi-premolcuvaat-1.jpg


2.
Ретко кога ја вадат шминката. Само ја поправаат.

11-trikovi-koi-samo-mrzlivite-devojki-gi-pravat-i-gi-premolcuvaat-2.jpg


3.
Немаат време за да бараат ацетон и памукче, па честопати си го лупат лакот додека гледаат серија. 2 во 1.

11-trikovi-koi-samo-mrzlivite-devojki-gi-pravat-i-gi-premolcuvaat-3.jpg


4.
Бушава коса? Денес е ден за висока пунџа.

11-trikovi-koi-samo-mrzlivite-devojki-gi-pravat-i-gi-premolcuvaat-4.jpg


5.
Кошулата која заборавиле на време да ја стават за перење, ќе издржи уште еден ден ако ја испрскаат со дезодоранс.

11-trikovi-koi-samo-mrzlivite-devojki-gi-pravat-i-gi-premolcuvaat-5.jpg


6.
И наместо да ја перaт облеката на секое капнување, едноставно ја гребат храната од неа (или што да е).

11-trikovi-koi-samo-mrzlivite-devojki-gi-pravat-i-gi-premolcuvaat-6.jpg


7.
Кога облеката е навистина валкана и целиот гардеробер е во машина за перење, едноставно е - носете туѓа облека.

11-trikovi-koi-samo-mrzlivite-devojki-gi-pravat-i-gi-premolcuvaat-7.jpg


8.
Секогаш кога навиваат аларм, го местат барем 30 минути порано од тоа што треба да станат. Ги имаат во план 17-те пати кога ќе притиснат snooze.

11-trikovi-koi-samo-mrzlivite-devojki-gi-pravat-i-gi-premolcuvaat-8.jpg


9.
Ги отстрануваат влакната само таму каде што се гледа кожата.

11-trikovi-koi-samo-mrzlivite-devojki-gi-pravat-i-gi-premolcuvaat-9.jpg


10.
Никогаш, ама баш никогаш не носат панталони кои не се растегнуваат.

11-trikovi-koi-samo-mrzlivite-devojki-gi-pravat-i-gi-premolcuvaat-10.jpg


11.
Нема потреба да ја соблекуваат маицата за да го соблечат градникот. Плус, на тој начин се чувствуваат како магионичари.

11-trikovi-koi-samo-mrzlivite-devojki-gi-pravat-i-gi-premolcuvaat-11.jpg

Извор

Би можело да ве интересира:

Машина за перење која штеди време и пари, а совршено ги обликува вашит... Машините за перење облека денес се веќе составен од дел од секој дом, и речиси н...
Прашања кои морате да си ги поставите за да си го ослободите умот Уште денес обидете да си дадете искрени одговори, реалноста е дека ќе успеете да...
Момче две години ја растело косата за да направи перики за дечињата бо... Кога Томас Мур ја видел неговата мајка како гледа видео на Фејсбук од девојче ко...