Девојка си го носела вереничкиот прстен цела година, без да знае
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Rabota od doma 20-10-2017
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017


Девојка си го носела вереничкиот прстен цела година, без да знае

Кога еден Австралијанец, Тери, се одлучил да ѝ предложи брак на својата девојка со која биле повеќе од 2 години, Ана, не му требало долго време за да го најде прстенот – бидејќи таа постојано го носела со неа, без да знае.

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-001.jpg

Веројатно ова е едно од најкреативните запросувања на сите времиња.

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-1.jpg

За првата годишнина, Тери ѝ направил и подарил ланче направено од бор. Ана го носела секој ден, несвесна какво изненадување се крие во него.

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-2.jpg

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-3.jpg

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-2-1.jpg

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-2-2.jpg

Кога Тери клекнал, го земал нејзиното ланче и го отворил со нож, Ана останала зачудена.

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-4.jpg

Секако по неколку романтични секунди, реакцијата гласела: „Тука беше цело време? Можев да го изгубам!“

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-6.jpg

Запросувањето се случило во пештера во Шкотска.

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-5.jpg

devojka-si-go-nosela-verenickiot-prsten-cela-godina-bez-da-znae-7.jpg

Целата приказна собрана во видео од 2 минути:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ти не треба да се смириш, ти треба да се заљубиш! „За мене една чаша виски”,реков на келнерот додека го чекав мојот пријател да до...
Каков е животот кога си немажена на 40 години? Овие шест жени отворено зборуваат за тоа како изгледа кога не сте мажени по четв...
Трогателната приказна за сопругата која секогаш ја става раката во кош... Откако еден дедо ја сподели својата животна и љубовна приказна по социјалните мр...