Трикови со кои секоја жена инстантно ќе изгледа 10 години помладо
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Rabota od doma 20-10-2017
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017


Трикови со кои секоја жена инстантно ќе изгледа 10 години помладо

Во животот многу од луѓето се чувствуваат помладо отколку што годините им налагаат и тоа е одлично. Но, како да ја ускладите духовната возраст со физичката?

trikovi-so-koi-sekoja-zena-instantno-ke-izgleda-10-godini-pomlado-001.jpg

Постојат неколку испробани трикови кои докажано подмладуваат инстантно цели 10 години:

Веѓи

Драматичните, тенки веѓи со остри линии и закосувања ви додаваат 10 години.

Природните густи веѓи секогаш подмладуваат.

trikovi-so-koi-sekoja-zena-instantno-ke-izgleda-10-godini-pomlado-1.jpg

Еднаков тен

Нееднаквиот тен и пудрата која е посветла/потемна од природната боја на кожата ве прави постари.

Чистото лице со еднаков тен секогаш делува младешки.

trikovi-so-koi-sekoja-zena-instantno-ke-izgleda-10-godini-pomlado-2.jpg

Лесен слој пудра

Дебелиот слој на пудра само ќе ви ги нагласи брчките.

Лесната, течна пудра со мало осветлување со помош на коректор под очите е идеално за младешки изглед.

trikovi-so-koi-sekoja-zena-instantno-ke-izgleda-10-godini-pomlado-3.jpg

Руменило

Темните нијанси секогаш ви додаваат години.

Седефастите, светли руменила, како на пример со боја на праска, се единствените кои ви требаат.

trikovi-so-koi-sekoja-zena-instantno-ke-izgleda-10-godini-pomlado-4.jpg

Моливче за очи

Црното моливче за очи е одлично, но ризично бидејќи може да направи да изгледате изморено.

За разлика од него, кафеавото или темно синото моливче визуелно ќе ви ги освежи и зголеми очите.

trikovi-so-koi-sekoja-zena-instantno-ke-izgleda-10-godini-pomlado-5.jpg

Маскара

Трепките без маскара може само да ги нагласат брчките и подуените очи.

Трепките со маскара го одвлекуваат вниманието од сите недостатоци на лицето.

trikovi-so-koi-sekoja-zena-instantno-ke-izgleda-10-godini-pomlado-6.jpg

Волумен на коса

Залижаните фризури се големо НЕ.

Создадете волумен, бранови и локни за да изгледате помлади.

trikovi-so-koi-sekoja-zena-instantno-ke-izgleda-10-godini-pomlado-7.jpg

Сенка за очи

Тешките слоеви и големата количина на сенка размачкана по очите капаци повторно создава заморен изглед.

Ќе изгледате многу помлади ако нанесете повеќе светли нијанси само на капакот, над трепките.

trikovi-so-koi-sekoja-zena-instantno-ke-izgleda-10-godini-pomlado-8.jpg

Тен

Златна средина е она што ви треба. Премногу темниот или бледиот тен секогаш ве прави постари.

trikovi-so-koi-sekoja-zena-instantno-ke-izgleda-10-godini-pomlado-9.jpg

Боја на коса

Темната боја на коса секогаш изгледа како да имате повеќе години од посакуваното.

За разлика од тоа, медовата или карамела нијанса на коса е секогаш свежа и модерна.

trikovi-so-koi-sekoja-zena-instantno-ke-izgleda-10-godini-pomlado-10.jpg

Парфем

Некои невролози и психолози тврдат дека луѓето кои користат парфеми со ноти на розов грејпфрут оставаат впечаток на помлади отколку што реално се.

trikovi-so-koi-sekoja-zena-instantno-ke-izgleda-10-godini-pomlado-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

4 правила со кои темната шминка нема да изгледа страшно Темните зачадени очи се еден вечно модерен тренд и изглед кој очигледно ќе потра...
Како да одберете идеална пудра за вашиот тип на кожа? Многу веројатно е дека следите барем 2-3 шминкерки на YouTube или Instagram, од ...
10 бои за шминка кои прилегаат на секој тип на жена Секоја жена влегува во продавница за козметика со прашањето - како да ја одберам...