Видео-прирачници за креативно декорирани салфетки

На секоја свечена трпезарија салветите привлекуваат огромно внимание, посебно ако се декорирани во вид на машко сако, срце, цвет или машна.

video-priracnici-za-kreativno-dekorirani-salfetki-01

Ако во брзо време имате роденденска вечера или собирање на трпезата по било кој повод, ви ја олеснуваме работата, барем околу декорациите.

Откако сите специјалитети се подготвени, време е да им се посветите на чиниите, салветите и приборот за јадење.

Потребна ви е само една хартиена салвета со димензии по ваш избор и овие 3 видео-прирачници:

Би можело да ве интересира:
Џулија Робертс бремена во 47та година?Џулија Робертс бремена во 47та година?...
Холивудската убавица овие неколку дена во јавноста се појавува со широки џемпери и малку позаоблено ...
Фото-идеи како да ја овековечите оваа зимаФото-идеи како да ја овековечите оваа зима...
Додека сме на самиот праг на зимата и со нетрпение ја очекуваме снежната белина, ви нудиме неколку и...
Девојки, што да облечете на новогодишната ноќ според хороскопот?Девојки, што да облечете на новогодишната ноќ според хороскопот?...
Се наближува дочекот на најлудата ноќ. Веројатно како и повеќето припаднички на поубавиот пол во дил...

Препорачано од Facebook