Прошетка по замрзнатото Бајкалско Езеро (фото)


Прошетка по замрзнатото Бајкалско Езеро (фото)

Бајкалското Езеро е импресивно. Со титула на најдлабоко и најчисто на земјата, секој турист кој имал шанса да го посети - без двоумење ја искористил.

prosetka-po-zamrznatoto-bajkalsko-ezero-001.jpg

Некои луѓе имале шанса тоа да го направат додека било замрзнато.

Кога температурите се екстремно ниски и водата замрзнува, се формира магична глетка. Од пукнатини и линии, до замрзнати меури.

Прошетка по замрзнатото Бајкалско Езеро низ неколку фотки:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 мистерии зад познатите туристички атракции за кои 90% од луѓето не ... Постојат многу познати ремек-дела и туристички атракции низ светот кои добро ги ...
25 градови кои се поубави со снег Снегот има моќ да го претвори секој град во бајка.Без оглед на тоа дали ја сакат...
Одмор во Порторико – што да посетите? Кога ќе се спомнат Карибите, прво нешто што ни паѓа на ум на сите, се Бахамите и...