Календарот на згодните австралиски пожарникари за 2018-та
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017
Продавач 20-10-2017


Календарот на згодните австралиски пожарникари за 2018-та

Жешки разголени пожарникари и бебиња животни, па која жена би можела да одолее?

seksi-pozharnikari-poziraat-so-zhivotni-za-avstraliski-kalendar-foto-01.jpg

Пожарникарите работат една од најтешките и најстрашните работи на светот, но секогаш докажуваат дека имаат нежни срца.

Кога не се борат со огнот и не спасуваат животи, тие се посветени татковци, сопрузи и луѓе кои сакаат да се милуваат со мали животинчиња.

Доказ за ова е календарот за 2018-та година на австралиските пожарникари.

Календарот, кој започна да излегува пред 25 години и има собрано над 2 милиони долари за најразлични хумантирани цели, годинава избра 12 најсекси пожарникари од цела Австралија.

Тие ги красат страниците со своите разголени фит тела, но годинава најголеми ѕвезди се малите животни кои позираат со нив.

Фотосесијата за календарот се правеше во австралиска зоолошка градина цели 17 дена.

Уживајте во фотките:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 жени кои нè научија дека среќата доаѓа откако ќе се прифатиш каков ш... Да бидеш жена не е лесно, но да бидеш жена во Холивуд е уште потешко. Животот по...
Инстаграм сензација: Згодната студентка која се фотографира покрај нај... Една студентка по право од Австралија стана хит на социјалните мрежи заради фото...
Најзгодниот ветеринар во светот (фото) Згоден маж кој спасува бездомни и беспомошни животни - поубаво не може да звучи....