Лиам Хемсворт и Мајли Сајрус - раскинувања на славните кои никој не ги очекувашеЉубовта и врските се комплицирани, па неретко и паровите кои изгледале најсреќно, на крај се разделуваат. Во Холивуд има многу вакви ситуации, а можеби најпозната е разделбата на Бред Пит и Џенифер Анистон. Тогаш младите актери изгледаа навистина вљубени и никој не ни помислуваше дека ќе се разделат, па јавноста беше навистина шокирана кога се расчу за аферата на Бред со Анџелина Џоли и гласините дека ќе се разведува од Анистон. Слична беше ситуацијата и со разделбата на Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт.