Леонардо ди Каприо и уште 9 славни кои спасиле човечки животВо светот навистина постојат херои кои спасуваат човечки животи, а некои од нив се и славни личности. Знаевте ли дека Хајди Клум ја спасила нејзината дадилка од давење? А, Мерил Стрип и пејачката Шер пред многу години спасиле жена од маж кој најверојатно сакал да ја силува. Погледнете го видеото и дознајте кои славни се вистински херои кои спасиле живот.