Клои Кардашијан и уште 9 ѕвезди кои изгубија многу фанови поради Инстаграм објавиСлавните личности имаат милиони следбеници на социјалните мрежи и мора многу да внимаваат што објавуваат. Сепак, и тие се само луѓе и прават грешки со објавите, но овие грешки можат да ги чинат многу. Се сеќавате ли кога Клои Кардашијан објави слика на Инстаграм на која воопшто не личи на себе? Тогаш, дури и нејзините најголеми фанови почнаа да ја критикуваат дека претерува со Фотошоп, а поради лошите коментари, Клои мораше и јавно да ја одбрани одлуката за објавувањето на таа фотка.