ВИДЕО: Погледнeте го првиот тизер трејлер за „Južni vetar 2: Ubrzanje“

Погледнeте го првиот тизер трејлер за „Južni vetar 2: Ubrzanje“„Južni vetar“, издаден во 2018-та година, стана еден од најгледаните српски филмови во последните неколку години, а сега ќе добие и ново продолжение. Вториот дел, насловен „Južni vetar 2: Ubrzanje“, повторно е режиран од Милош Аврамовиќ и ќе биде продолжение на приказната од првиот филм. Премиерата на филмот е закажана за септември 2021-ва, а додека го чекате, погледнете го првиот тизер трејлер.