ВИДЕО: Од талентирано девојче, до најголемата музичка ѕвезда - неверојатната трансформација на Бијонсе

Од талентирано девојче, до најголемата музичка ѕвезда - неверојатната трансформација на БијонсеНа овогодишното доделување на Греми наградите, Бијонсе стана една од ѕвездите со најмногу освоени Греми награди – моментално, таа има дури 28. Кариерата на познатата пејачка трае неколку децении, а очигледно е дека таа не планира да запре. Бијонсе е родена во 1981-ва и имала релативно среќно детство. Уште од најрана возраст таа била убедена дека ќе стане ѕвезда и уште тогаш почнала да го поплочува нејзиниот пат до успехот…