Пропаднати бракови, трауматично детство - неверојатната животна приказна на Памела АндерсонПамела Андерсон е едно од најпознатите имиња во историјата на Холивуд, а дефинитивно е најпозната по провокативните фотографии за Плејбој, но и улогата во Baywatch. Памела ја започна кариерата во 1989-та и денес е истакнат активист за правата на животните, а нејзиниот живот бил полн со пресврти. Таа е родена во 1967-ма година и иако имала прекрасни родители, нејзиното детство било доста трауматично. Во 2014-та Памела откри дека во детството, цели четири години била малтретирана од нејзината дадилка, а ѝ биле потреби многу години да ги надмине последиците од ова…