ВИДЕО: Влатко Лозаноски со нов сингл - слушнете ја „Вардаре“

Влатко Лозаноски со нов сингл - слушнете ја „Вардаре“После паузата поради пандемијата, македонскиот пејач Влатко Лозаноски - Лозано ги израдува фановите со нова песна, насловена „Вардаре“. Новиот сингл, за кој е снимен и видеоспот, е дело на Лазар и Магдалена Цветковски, а спотот е во режија на Даниел Јовески. Наводно, наскоро можеме да очекуваме уште нови песни од македонската ѕвезда, бидејќи тој и неговиот тим неуморно работат на нови проекти.