ВИДЕО: Неочекувано запросување, љубовни писма - забавни факти за бракот на Џорџ и Амал Клуни

Неочекувано запросување, љубовни писма - забавни факти за бракот на Џорџ и Амал КлуниСо децении Џорџ Клуни беше најпосакуваниот холивудски ерген и ретко кој помислуваше дека актерот некогаш ќе се „смири“. Но, убавата Амал го промени тоа, па сега тие се еден од најинтересните парови во светот на славните. Џорџ и Амал се верија во април 2014-та, а во септември истата година стапија во брак. Со текот на времето, тие станаа омилениот холивудски пар, а се чини и на двајцата им годи заедничкиот живот. Во ова видео, пак, можете да погледнете неколку забавни факти за нивниот брак.