ВИДЕО: Што да очекуваме од крајот на „La Casa de Papel“ - погледнете го тизерот за последните епизоди

Што да очекуваме од крајот на „La Casa de Papel“ - погледнете го тизерот за последните епизодиПо пет сезони, на хит-серијата „La Casa de Papel“ ѝ се ближи крајот, а наскоро ќе имаме можност да ги погледнеме последните епизоди. Вториот дел од петтата и последна сезона ќе биде прикажан на Нетфликс во декември, а деновиве беше објавен и тизерот за последните епизоди. Видеото објавено од Нетфликс не открива скоро ништо, но јасно е дека можеме да очекуваме многу акција и возбудлив крај.