По 5-годишната пауза, Адел објави нова песна инспирирана од разводот - слушнете ја „Easy On Me“По 5-годишната пауза, Адел конечно ја објави долгоочекуваната песна насловена „Easy On Me“. Синглот ќе биде дел од новиот албум на Адел „30“, а пејачката вели дека и песната, и албумот се инспирирани од проблематичниот период во нејзиниот развод, односно разводот од поранешниот сопруг Сајмон Конеки. За помалку од 8 часа, спотот на песната е прегледан над 11 милиони пати, а многу фанови велат дека ова е дефинитивно една од најдобрите песни на Адел.

The HWD Facebook commenting plugin is not published