Позирање во инвалидска количка и уште 9 испади со кои Кајли Џенер ја разгневи јавностаИако е една од најпознатите личности на планетата, на Кајли Џенер доста често ѝ се случува да направи нешто бизарно или невкусно. Поради ова, младата богаташка редовно е на мета на критики, но сепак си продолжува со своето однесување. Пред некој месец, дури и најголемите фанови ја критикуваа Кајли за костимите за капење кои се дел од нејзината колекција – наводно, лесно се кинеле и не биле воопшто квалитетни. Но, ова не се ни споредува со нејзината невкусна фотосесија во инвалидска количка…