10 празнични филмови што ќе им бидат забавни и на возрасните

Bad Santa и A Bad Moms Christmas се празнични филмови, но а разлика од повеќето, се наменети за повозрасна публика. Што значи, сигурно ќе ви бидат забавни.

10-praznichni-filmovi-shto-kje-im-bidat-zabavni-i-na-vozrasnite-01.jpg

Декември е период кога сите сакаме да изгледаме по некој празничен филм.

Ако веќе ви е „преку глава“ од Home Alone или филмовите кои се генерално наменети за деца, сигурно ќе ви се допадне нешто од нашите предлози.

10 празнични филмови кои се забавни и за возрасните:

Bad Santa

Били Боб Торнтон глуми крадец кој за време на празниците работи како Дедо Мраз во трговски центар.

Со неговиот помошник, тој прави план да ги ограби продавниците во центарот за време на Божиќ.

Die Hard

Многумина дебатираат дали Die Hard со Брус Вилис во главната улога е празничен филм, но факт е дека дејството е сместено на Божиќ.

За време на божиќна прослава во голема корпорација, неколку терористи земаат заложници, а полицаец се обидува да ги спаси.

Batman Returns

Можеби ова не е филм што го очекувате на листата, но дејството сепак е сместено околу Божиќ.

Во филмот на Тим Бартон, Бетмен треба да се справи со негативецот познат како Пингвин и кој создава хаос низ Готам.

Trading Places

Забавна комедија со Еди Марфи во главната улога.

Главните ликови се инвеститор и сиромашен маж чии животи неочекувано се вкрстуваат и тие практично си ги заменуваат местата.

Scrooged

Scrooged е модерна верија на популарната божиќна приказна на Чарлс Дикенс – A Christmas Carol.

Главниот лик е себичен и злобен богаташ кој е посетен од неколку духови кои го тераат да сфати зошто треба да се промени.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 филмови што ќе ве внесат во есенско расположение Ако сакате крими приказна, изгледајте го Clue, a доколку сакате филм со доза маг...
Кој морничав филм да го изгледате викендов, според хороскопскиот знак? На Лавовите сигурно ќе им се допадне Interview with the Vampire, додека Близнаци...
10 збунувачки филмови што ќе треба да ги изгледате двапати за да ги разберете Јавноста до денес дебатира за значењето и смислата на Mullholand Drive, додека P...
10 филмови од 2023 година кои не треба да ги пропуштите Ако не ги изгледавте Barbie и Oppenheimer, време е да го направите тоа. Но, доко...
10 филмови кои ќе ви бидат како мини-одмор овој мај In Bruges ќе ве однесе во магичниот белгиски град Бриж, додека Tracks ќе ви ја п...
10 ужасни филмови кои вреди да ги изгледате (и веќе се сметаат за култни) The Room се смета за најлошиот филм на сите времиња кој мора да се изгледа, доде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg