Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 филмски премиери што не треба да ги пропуштите ова лето

Долгоочекуваниот Deadpool & Wolverine, како и третото продолжение на A Quiet Place кое се фокусира на почетоците на апокалипсата - кој филм го чекате со нетрпение?

10-filmski-premieri-shto-ne-treba-da-gi-propushtite-ova-leto-2024-01.jpg

Летово нè очекуваат бројни возбудливи филмски премиери.

Некои инспирирани од вистински приказни, некои со оригинални сценарија, но и продолженија на популарни серијали – има многу филмови кои не треба да ги пропуштите.

10 филмски премиери што не треба дa ги пропуштите летово:

Датумите се за премиерите во САД, што значи кај нас може да почнат да се прикажуваат малку подоцна.

Inside Out 2 (14-ти јуни)

Во второто продолжение од анимираниот филм на Pixar, дејството е сместено една година по настаните од првиот дел.

Главниот лик повторно е Рајли која сега почнува да оди во средно.

А, покрај емоциите што ги гледавме во првиот дел, како тага и радост, сега има и нова која создава многу проблеми.

The Bikeriders (21-ви јуни)

Дејството е сместено во 1960-тите и се фокусира на мото-клуб од Чикаго кој го сочинуваат криминалци.

Во филмот се прикажани животите на неколку членови и нивните семејства, како и еволуцијата на клубот во насилна банда.

Thelma (21-ви јуни)

Главниот лик е Телма, 93-годишна жена која „наседнува“ на измама, откако маж лажно ѝ се претставува дека ѝ е внук и успева да ја ограби.

Телма ја сфаќа измамата и тргнува на мисија да си го врати она што ѝ е одземено.

A Quiet Place: Day One (27-ми јуни)

Третото продолжение од популарниот серијал ќе се фокусира на почетоците на апокалипсата.

Дејството е сместено пред првиот филм, а главниот лик е жена која се обидува да ја преживее инвазијата од вонземјаните со многу изострен слух.

A Family Affair (28-ми јуни)

Со Никол Кидман и Зaк Ефрон во главните улоги, A Family Affair е романтична комедија.

Главниот лик е Зара, млада жена која работи како асистентка на разгален холивудски актер. И, открива дека мајка ѝ е во тајна врска со актерот.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Кој морничав филм да го изгледате викендов, според хороскопскиот знак? На Лавовите сигурно ќе им се допадне Interview with the Vampire, додека Близнаци...
Филмови и серии на Нетфликс што не треба да ги пропуштите овој јануари Документарци, серии и забавни филмови – што треба да изгледате на Нетфликс овој ...
10 филмови со силни и инспиративни жени во главните улоги Бремена тинејџерка која носи тешка одлука за најдоброто на нероденото дете, сред...
10 филмови кои ќе „ви прават друштво“ кога се чувствувате осамено The Martian, Her, Cast Away – постојат бројни филови каде што главните ликови се...
10 ужасни филмови кои вреди да ги изгледате (и веќе се сметаат за култни) The Room се смета за најлошиот филм на сите времиња кој мора да се изгледа, доде...
11 актери кои, по многу години, повторно се облекоа како познатите ликови што ги глумеа Се сеќавате ли како изгледаше Кортни Кокс во хоророт Scream? Или Вил Смит во сер...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg