9 слатки филмови со животни како главни ликови (со кои побрзо ќе ви помине зимата)

Поминаа новогодишните празници, а со тоа и еуфоријата околу празничните филмови. Сега, следува студената зима и нејзиното преживување до пролетта.

slatki-filmovi-so-zhivotni-kako-glavni-likovi-so-koi-pobrzo-kje-vi-pomine-zimata-01.jpg

Во периодот кога денот е краток и кога рано се стемнува, многумина попрво би ги поминале попладневните часови дома, гледајќи интересна серија или филм, наместо да излегуваат на ладното време.

А, што сакаме најмногу? Животни, слатки животни кои измамуваат насмевка на нашите лица.

Такви филмови има многу, а ние ви предложуваме 9 од нив:

Homeward Bound: The Incredible Journey

Marley & Me

Hachi: A Dog's Tale

;

Keanu

;

Babe

;

Уште 4 на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 празнични филмови што ќе им бидат забавни и на возрасните Bad Santa и A Bad Moms Christmas се празнични филмови, но а разлика од повеќето,...
Филмови од раните 2000-ти што ќе ви разбудат носталгија По Индијана Џонс, хит беше Лара Крофт, а за оние кои не сакаат видеоигри, овде е...
Браќата Манаки и уште 4 семејни тандеми што оставија голем белег во филмската индустрија Браќата Манаки се првите филмски сниматели на Балканот и, на некој начин, ги пос...
Адам Сендлер е на врвот – Кои се најплатените актери за 2023-та? Веројатно на листата очекувате имиња како Марго Роби и Леонардо ди Каприо, но ви...
10 нови филмови што ги освоија симпатиите на публиката Wonka, The Beekeper, Madame Web – дел од поновите филмови што ѝ се допаднаа на п...
10 ретро филмови што ќе ве потсетат на поубави времиња Casper, Fluberr и The Flitstones се само дел од филмовите што ги гледавме пред, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg