Како изгледаа холивудските актери и актерки пред да станат нашите омилени суперхерои?

Сигурно сте забележале дека последниве неколку години, најголем хит во кино салите се филмовите со суперхерои.

kako-izgledaa-holivudskite-akteri-i-akterki-pred-da-stanat-nashite-omileni-superheroi-01.jpg

Иако овие филмови не се ништо ново, развојот на технологијата во поново време му овозможи на Холивуд да ги оживее омилените херои од стриповите подобро и пореално од кога било.

А, со секоја екранизација на стриповите, гледаме и нови актери во улогите на најинтересните суперхерои.

Во продолжение можете да погледнете како изгледале овие актери пред да станат нашите омилени суперхерои:

Роберт Дауни Џуниор – Ајрон Мен

kako-izgledaa-holivudskite-akteri-i-akterki-pred-da-stanat-nashite-omileni-superheroi-02.jpg

Скарлет Јохансон – Црна вдовица

kako-izgledaa-holivudskite-akteri-i-akterki-pred-da-stanat-nashite-omileni-superheroi-03.jpg

Крис Хемсворт – Тор

kako-izgledaa-holivudskite-akteri-i-akterki-pred-da-stanat-nashite-omileni-superheroi-04.jpg

Крис Еванс – Капетан Америка

kako-izgledaa-holivudskite-akteri-i-akterki-pred-da-stanat-nashite-omileni-superheroi-05.jpg

Том Холанд – Спајдермен

kako-izgledaa-holivudskite-akteri-i-akterki-pred-da-stanat-nashite-omileni-superheroi-06.jpg

Марк Рафало – Хулк

kako-izgledaa-holivudskite-akteri-i-akterki-pred-da-stanat-nashite-omileni-superheroi-07.jpg

Џереми Ренер – Хокај

kako-izgledaa-holivudskite-akteri-i-akterki-pred-da-stanat-nashite-omileni-superheroi-08.jpg

Џејсон Момоа – Аквамен

kako-izgledaa-holivudskite-akteri-i-akterki-pred-da-stanat-nashite-omileni-superheroi-09.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

18 години подоцна: Колку се променија актерите од ТВ серијата House? Првата епизода од легендарната серија беше емитувана во ноември 2004-та, а со ог...
Најпопуларните улоги на холивудските актери и актерки за кои никој нема да може да ги замени Некогаш се чини дека некои актери се родени за некоја улога – зарем можете да за...
Таен остров, ексклузивна забава за избрани млади луѓе и мистериозен пијалак: Што се крие зад новата ... „Дали сте среќни?“ - Со ова прашање Зоа и уште неколку атрактивни млади луѓе,&nb...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg