За стари и млади – 5 анимирани цртани кои ќе ви го стоп(л)ат срцето

Кога немаме повеќе идеја што да гледаме, цртаните филмови се она нешто на кое му се враќаме со огромно задоволство. Бидејќи не е важно колку години имате – 7 или 77, никогаш не сте доволно стари за добри анимирани филмови.

5-novi-animinirani-filmovi-01.jpg

Овие 5 дефинитивно ќе ви ја стоплат душата и ќе ве расположат. Одлични за гледање во друштво со вашите најмали, најмили и најсакани луѓе:

Luca

Лука крие голема тајна. Тој е морско чудовиште. Но, сè што сака е да биде ист како луѓето и секако – да има пријатели.

Прекрасен цртан сместен на италијанската ривиера кој носи лекција за љубовта, пријателството и себеприфаќањето.

Sing 2

Музикалните пријатели на Бастер Мун се повторно тука. Овојпат, тие имаат невозможно мисија – да го направат најдоброто музичко шоу досега со ѕвездата која 15 години е пензионирана и никој не знае каде се наоѓа.

Encanto

Семејството Мадригали живее скриено во планините на Колумбија, во шармантното место наречено Енканто.

Магијата на ова необично место го благословува секое дете во семејството со уникатен дар, секое дете, освен Мирабел.

PAW Patrol: The Movie

Рајдер и неговиот тим од шест интелигентни кученца тргнуваат да го спречат градоначалникот Хамдингер кој сака да направи хаос во раздвижената метропола.

The Mitchells vs. the Machines

Мичелс, кои се прилично дисфункционално семејство, среде нивното долгоочекувано патување, мора да се борат со роботи со цел да го спасат човештвото.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Филмови од раните 2000-ти што ќе ви разбудат носталгија По Индијана Џонс, хит беше Лара Крофт, а за оние кои не сакаат видеоигри, овде е...
11 актери кои, по многу години, повторно се облекоа како познатите ликови што ги глумеа Се сеќавате ли како изгледаше Кортни Кокс во хоророт Scream? Или Вил Смит во сер...
10 филмови што ќе ве внесат во есенско расположение Ако сакате крими приказна, изгледајте го Clue, a доколку сакате филм со доза маг...
10 нови филмови кои не треба да ги пропуштите оваа есен Ако сакате историска драма, задолжително изгледајте го Napoleon. Ако, пак, сте р...
Најдобрите хорор филмови на режисерот Џон Карпентер Познатиот американски режисер на хорор филмови, Џон Карпентер, ја започна својат...
10 филмови од 2023 година кои не треба да ги пропуштите Ако не ги изгледавте Barbie и Oppenheimer, време е да го направите тоа. Но, доко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg