11 причини зошто ја обожавам Wednesday Addams

Откако ја изгледав серијата „Wednesday“ на Нетфликс, се вљубив во ликот на Wednesday Addams. Не знам за вас, но мене ми е мистична, магична, посебна... 11 причини зошто таа е лик што не се заборава.

10-prichini-zoshto-wednesday-addams-stana-fenomen-i-ja-obozhavame-01.jpg

Лично мене кога ќе видам опис „натприродно“ на серија некако не ме влече, но ја изгледав „Wednesday“ на Нетфликс, поттикната од тоа колку се зборува за неа и оваа серија навистина ме освои од прва епизода.

Забавна, лесна, уникатна, едноставно совршена, со впечатлив лик кој ми стана омилен лик на сите времиња.

Wednesday Addams, готската и морбидна ќерка од семејството Адамс е препознатлива одамна, но со оваа серија стана вирален хит, едноставно со силниот карактер ви влегува под кожа.

Зошто ја обожавам(е) Wednesday Addams:

Има уникатен карактер со кој ќе се поистоветат многумина кои се сметаат за аутсајдери и никако не можат да се вклопат.

10-prichini-zoshto-wednesday-addams-stana-fenomen-i-ja-obozhavame-09.jpg

Има иконски моден стил, кој вклучува плетенки и црна боја – не следи модни правила, но е модна икона.

10-prichini-zoshto-wednesday-addams-stana-fenomen-i-ja-obozhavame-07.jpg

На цена ја става индивидуалноста и некомформизмот и инспирација е за сите што не сакаат да играат по правила по секоја цена.

10-prichini-zoshto-wednesday-addams-stana-fenomen-i-ja-obozhavame-08.jpg

Таа е навистина интелигентна и има саркастична смисла за хумор и им се допаѓа особено на луѓето кои сакаат црн хумор.

10-prichini-zoshto-wednesday-addams-stana-fenomen-i-ja-obozhavame-05.jpg

Таа е комплексен лик кој има длабочина и е незаборавна за многумина.

10-prichini-zoshto-wednesday-addams-stana-fenomen-i-ja-obozhavame-04.jpg

Неконвенционална е и смела и потајно прави да посакувате да бидете како неа.

10-prichini-zoshto-wednesday-addams-stana-fenomen-i-ja-obozhavame-06.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 (мрачни) филмови на режисерот Тим Бартон, додека ја чекате втората сезона од Wednesday Ако ви се допадна мрачната, но забавна серија Wednesday (и го сакате Џони Деп), ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg