Каква секси долна облека сакаат хороскопските знаци?


Каква секси долна облека сакаат хороскопските знаци?

За заводливи крпчиња секогаш има место во плакарите - и за подарување и за купување никогаш не е потребен посебен повод. За што попрецизно да погодите нечиј вкус ви предлагаме да ги прочитате генералните заклучоци кои што ги нуди хороскопот.

kakva-seksi-dolna-obleka-sakaat-horoskopskite-znaci-01.jpg

Овен

Овните сакаат долна облека во боја, особено портокалова и црвена. Ако сакате да заведете Овен, одлучете се за комбинација на портокалов и црн сатен или свила. Сакаат и беби-дол стил. Овните без проблем ќе паднат на црни подвезици или најлон чорапи со чипка, а ако ги надополните со вртоглаво високи потпетици, тоа ќе биде полн погодок.

Бик

Биковите сакаат сè што е или силно предизвикувачко или силно детско. Црвената и црната се нивни омилени комбинации. Жените родени во тој знак обожуваат кожни штикли и мрежести чорапи. Машките припадници на овој знак ги привлекуваат жени со тетоважи и пирсинзи. Некои Бикови сакаат да си играат со лисици и врзување.

Близнаци

Близнаците имаат прилично перверзна природа. Уживаат во секси униформи, како медицински сестри, учителки, полицајки..... Жените во овој знак сакаат скапоцени кимона или кожно трико.

Рак

Жените родени во знакот на Рак сакаат долги, провидни светкави ноќници. Омилена боја за долна облека им е зелената и црвената, а го обожуваат и сатенот. Раковите сакаат бела долна облека, а многу жени родени во знакот на Рак сакаат да се облекуваат како девојчиња.

Лав

Лавиците сакаат долна облека со шари на тигар или леопард. Тие се сензуални, па сакаат и малку крзно на својата кожа. Секој костум кој во себе содржи некој вид опашка или уши ќе им биде привлечен и секси. Сакаат свила, сатен, кадифе, машнички, но и модели кои се пародија на педесеттите и шеесеттите години.

Девица

Жената родена во знак на Девица е многу скромна и сака практична долна облека. Ако се подготвува за некоја секси акција, ќе одбере корсет и ќе го истакне струкот, а се чувствува секси и со чорапи со чипка.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Хороскопски знаци со кои сигурно ќе се расправате ако сте во врска Постојат луѓе кои по секоја цена сакаат да избегнат конфлит, но ги има и оние ко...
Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg