13 знаци дека сте премногу љубезни со луѓето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


13 знаци дека сте премногу љубезни со луѓето

Понекогаш љубезноста може да отиде во негативна насока, а тоа ќе го забележите ако постојано се извинувате за секакви ситници.

13-znaci-deka-ste-premnogu-ljubezni-so-lugjeto-001.jpg

Кои 13 карактеристики им се заеднички на луѓето кои се премногу љубезни?

1. Константно им делат комплименти на другите, со воодушевување.

2. Даваат долги и хаотични одговори.

3. Контактот со очите им трае предолго, како да бараат одобрување.

4. Не знаат да кажат не.

5. Користат премногу суперлативи.

6. Си го приспособуваат ставот согласно човекот со кој разговараат.

7. Се извинуваат за работи за кои реално нема потреба.

8. Често ги допираат луѓето додека разговараат.

9. Секогаш се приспособуваат.

10. Многу ретко зборуваат и се плашат да не кажат нешто погрешно.

11. Секогаш се политички коректни, за секоја тема и ситуација.

12. Ја чистат масата додека другите уште јадат.

13. Ги негираат комплиментите кои ги добиваат.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи што не сте ги знаеле за Канада и причини зошто луѓето сакаат да живеат таму Можеби кога ќе се спомне Канада, помислувате на ладна земја во која животот не е...
Вирален хит: Што е чудно на оваа матурска фотка? Прославата на матурската вечер е важен момент од животот на сите млади. Обично с...
Како секогаш да бидете сигурни дека сé е исклучено дома? Ако сте од оние луѓе кои по сто пати проверуваат дали сé е исклучено дома, и отк...

Најчитани неделава