Целиот персонал на еден локал си даде отказ со сурово искрена порака
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Целиот персонал на еден локал си даде отказ со сурово искрена порака

„Работевме пренапорно предолго. Нови сопственици е*ете се“, гласи дел од пораката на персоналот кој по 7 и повеќе години работа колективно си даде отказ.

celiot-personal-na-eden-lokal-si-dade-otkaz-so-surovo-iskrena-poraka-01.jpg

Ресторан за брза храна во Охајо мораше да биде затворен поради тоа што целиот персонал си даде отказ. Вработените во Sonic Drive-In се одлучиле на овој потег откако дознале дека нивните плати ќе бидат намалени.

Франшизата ја купила некоја голема корпорација и го променила начинот на функционирање. Вработените кои работеле по 7 и повеќе години таму одлучиле дека тоа не им одговара. Колективно си дале отказ.

celiot-personal-na-eden-lokal-si-dade-otkaz-so-surovo-iskrena-poraka-03.jpg

Сурово искрената порака на вратата која ја закачиле гласи:

Поради ужасниот менаџмент целиот локал даде отказ. Компанијата е продадена на луѓе на кои не им е грижа за никого освен за себеси.

Извинете за непријатностите, но нашиот тим одбива да работи за компанија која ги третира вработените како да се го*но, кога тие вложија сè во овој локал.

Работевме пренапорно предолго. Сите одиме кон нови и подобри работи.

Па, нови сопственици Е*ЕТЕ СЕ!

celiot-personal-na-eden-lokal-si-dade-otkaz-so-surovo-iskrena-poraka-02.jpg

Многу луѓе од целиот свет им дадоа поддршка за храбриот потег.

https://twitter.com/_ericblanc/status/1099493825834336256/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=http%3A%2F%2Fvt.co%2Fnews%2Fus%2Frestaurant-staff-leave-brutal-note-for-their-bosses-after-quitting-their-jobs%2F

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Бев банкарка, си дадов отказ, сега сум дизајнер на куќички за кукли и среќна сум“ Додека ја работи својата работа од соништата се чувствува среќна како 10-годишно...
Исповеди на 5 луѓе: „Кое беше моето најтешко работно искуство и зошто дадов отказ?“ Позитивната работна атмосфера на работното место е неопходна за да се постигнат ...
4 сигурни сигнали дека ви се заканува отказ Некои луѓе ја работат работата од своите соништа и добро го запотиле задникот за...

Најчитани неделава