Оглас за платена пракса во CRNOBELO.com
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Оглас за платена пракса во CRNOBELO.com

Нова година, нови одлуки. Ние решивме да дадеме можност на еден од вас да биде дел од нашиот тим и да го споделиме нашето знаење и искуство.

oglas-za-platena-praksa-vo-crnobelo-com-01.jpg

Сакате да бидете дел од тимот на најчитаниот лајфстајл портал во земјава?

Отворивме позиција за платена практикантска работа во нашите канцеларии во Скопје.

Времетраење на праксата: 3 месеци

Работно време: 8 до 16 часот, понеделник до петок

Потребни способности:

- Студент или дипломиран на отсек новинарство, филолошки и други сродни факултети се предност

- Талент за истражување и пишување на квалитетни и креативни текстови

- Следење на светските трендови, информации и новости

- Беспрекорно познавање на македонски јазик, граматика и правопис

- Одлично познавање на англиски јазик

- Познавање на MS Office и алатки за уредување фотографии

- Желба за учење и надоградување на своето знаење

Работни обврски:

- Креирање содржини за CRNOBELO.com

- Уредување на содржини – текст и фотографии

- Постојано следење на светските трендови на забавните онлајн медиуми

Доколку сакате да бидете дел од тимот на CRNOBELO.com и сметате дека би биле соодветни за оваа позиција, испратете ни го вашето CV и мотивационо писмо на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Рокот за достава на апликацијата е 13.01.2020

Некомплетните апликации нема да се разгледуваат.

Би можело да ве интересира:

Рамнотежата помеѓу работата и љубовта е невозможна мисија...или сепак не? Како вашата кариера да не ви ја уништува врската со личноста што ја сакате? Не м...
Ги сакате милионите на најуспешните луѓе на светот - 10 навики кои ќе ви помогнат во тоа Тие не трошат време и енергија залудно, туку имаат однапред зацртан план до кој ...
Како да остварите бизнис врски што ќе траат? Сигурно сте чуле милион пати досега дека: „Напредувањето во кариерата се врти ок...

Најчитани неделава