Едукативно - како до машката Г–точка?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Едукативно - како до машката Г–точка?

prostate-dre_smallЗнаевте ли дека и машките имаат Г – точка? И мноогу повеќе од тоа. Произведувачите на секс помагала создадоа и посебен вибратор кој е наменет за стимулирање на...

 

...машката Г – точка

Иако експертите немаат единствено мислење за тоа дали воопшто постои женската Г – точка, произведувачите на секс помагала воопшто не се заинтересирани со тоа прашање. Па добро, каде се наоѓа машката Г – точка?

За сите вас кои не знаевте, машката точка е простатата. Тоа е жлездата кој се наоѓа отприлика 5 до 7 cm од анусот, наprostate-dre предната страна на аналниот канал и непосредно под мочниот меур. Овој дел овде може да го доведе машкото до целосна кулминација. Масажата и допирите на простатата кај некои момци може да доведе со најјакиот оргазам кои некогаш го доживеале, а истражувања покажале дека во едно, тоа е здраво за простатата. Ова влијае доста на машките кои одбиваат анални допири, и дава објаснување за порастот на геј популацијата.

Еден начин да се стимулира простатата, е со нежна масажа низ анусот. За ваквиот начин на доведување на вашиот партнер до оргазам, мора да бидете двајцата тотално опуштени и спремни на нови авантури.

Како да го постигнете ова? Започнете со орална стимулација на неговиот анус, можете да комбинирате и со прсти, ако така повеќе сакате. Пожелно е при ваквата стимулација да набавите напрстоци кои ќе ги избегнат непријатните мириси или евентуални гребатини од нокти, а можат да се најдат во продавниците за секс помагала. Исто така се препорачува и користење на лубриканти на водена база кои помагаат за безболна пенетрација. Ако се ова апсолутно и комплетно ви одговара, нема да биде лош подарок и вибратор за стимулација на ваквата точка.

Со среќа со експериментирањето! Cool

Би можело да ве интересира:

9 работи кои се случуваат со мозокот за време на секс Постои добра причина зошто луѓето се чувствуваат побезгрижно за време на секс – ...
Дали се плашиме од романтична љубов? Дали филозофијата на модерната љубов се разликува од онаа на претходните времиња...
Среќа ли е да се да се љуби некој кој го немаме? Среќа е или казна? Треба ли да боли среќата? Треба ли да се чувствуваш вино...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg