Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


10 најубави места во Европа - од шарени гратчиња до скриени плажи

Секоја држава во Европа има по некое мало скриено богатство со кое се гордее – шарено гратче, безобразно скапо одморалиште, раскошна плажа или архитектонски бисер...  

25-najubavi-mesta-vo-evropa-od-shareni-gratchinja-so-skrieni-plazhi-01.jpg

Магазинот „Travel + Leisure“ објави листа на 25-те најубави места во Европа, а меѓу нив има и знаменитости во Црна Гора, Грција, Словенија...

Дали сте посетиле некоја од овие места? Издвојуваме 10 кои нам најмногу ни оставија впечаток: 

Вила Руфоло, Равело, Италија

Плажата Егремни, Лефкада, Грција

Црквата Богородица на карпите, Црна Гора

Плитвички Езера, Хрватска

Колосеум, Рим, Италија

Лапонија, Финска

Саграда фамилија, Барселона, Шпанија

Замокот Нојшвантајн, Германија

https://www.instagram.com/p/CmuO8daqRyi/?utm_source=ig_web_copy_link

Ѕидините на стариот град во Дубровник, Хрватска

Халштат, Австрија

Погледнете ја целата листа ТУКА.

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 најубави таверни на Ситонија - вкусна храна, прекрасно зајдисонце и морето на дланка Вториот крак на Халкидики, има посебна магија. Иако веќе речиси доста испопулари...
10 места низ Европа што можете да ги посетите ова лето 2023 Полуостровот Истра е преубав дел од Хрватска кој вреди да се посети на лето, осо...
Каде да летувате во Хрватска ако сакате песочни плажи? За Хрватска, првата помисла за плажите најчесто е карпести и камени плажи со кри...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg