Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Леонардо ди Каприо почнал да глуми на 5 години - Кои се првите улоги на холивудските ѕвезди?

Леонардо ди Каприо имал само 5 години кога првпат се појавил на телевизија, Натали Портман се прослави уште со првата улога на 13 години. Кои се првите улоги на светските ѕвезди?

leonardo-di-kaprio-pochnal-da-glumi-na-5-godini-koi-se-prvite-ulogi-na-holivudskite-dzvezdi-01.jpg

Дури и светски познатите актери морале некаде да ја почнат кариерата. Некои со години се бореле да стигнат до слава и имале многу мали улоги пред светот да го дознае нивното име, а други успеале веднаш.

Прочитајте во кои филмови светските ѕвезди ги имале своите први улоги:

Роберт де Ниро, Trois Chambres à Manhattan (1965)

Денес зад себе има стотина улоги, но Роберт де Ниро ја почнал кариерата со улога на статист во европскиот филм Trois Chambres à Manhattan во 1965 година.

leonardo-di-kaprio-pochnal-da-glumi-na-5-godini-koi-se-prvite-ulogi-na-holivudskite-dzvezdi-02.jpg

Хит Леџер, Ship to Shore (1993)

Австралискиот актер првата улога ја имаше далечната 1993 година во семејната комедија Ship to Shore.

leonardo-di-kaprio-pochnal-da-glumi-na-5-godini-koi-se-prvite-ulogi-na-holivudskite-dzvezdi-09.jpg

Натали Портман, Léon: The Professional (1994)

Портман имаше само 13 години кога ја доби првата улога, која многумина ја паметат и денес. Таа глумеше мало девојче кое почнува да живее со професионалниот убиец Леон, откако тој го убива нејзиното семејство.

leonardo-di-kaprio-pochnal-da-glumi-na-5-godini-koi-se-prvite-ulogi-na-holivudskite-dzvezdi-03.jpg

Никол Кидман, Bush Christmas (1983)

Австралиската актерка првата улога ја добила пред 41 година во филмот Bush Christmas, за семејство кое се обидува да ја спаси својата фарма од банкрот.

leonardo-di-kaprio-pochnal-da-glumi-na-5-godini-koi-se-prvite-ulogi-na-holivudskite-dzvezdi-04.jpg

Леонардо ди Каприо, Romper Room and Friends (1979)

Еден од најпознатите светски актери имал само 5 години кога ја добил првата улога. Видеото може да се најде на интернет и денес.

leonardo-di-kaprio-pochnal-da-glumi-na-5-godini-koi-se-prvite-ulogi-na-holivudskite-dzvezdi-08.jpg

Камерон Дијаз, The Mask (1994)

Своето деби во Холивуд, Камерон Дијаз го имаше пред 30 години, во филмот со Џим Кери, The Mask.

leonardo-di-kaprio-pochnal-da-glumi-na-5-godini-koi-se-prvite-ulogi-na-holivudskite-dzvezdi-05.jpg

Џон Траволта, Emergency (1972)

Траволта првата улога ја имаше во серијата Emergency, а се прослави пет години подоцна кога го сними филмот Saturday Night Fever.

leonardo-di-kaprio-pochnal-da-glumi-na-5-godini-koi-se-prvite-ulogi-na-holivudskite-dzvezdi-07.jpg

Морган Фриман, New York Television Theatre (1969)

Актерот кој се појавил во преку 1.200 серии, филмови, документарци и го позајмувал својот глас за синхронизација, кариерата ја почнал во 1969 во епизода на New York Television Theatre.

leonardo-di-kaprio-pochnal-da-glumi-na-5-godini-koi-se-prvite-ulogi-na-holivudskite-dzvezdi-06.jpg

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку се променија ѕвездите од „Вовед во анатомија“ речиси 20 години по премиерата? Д-р Дерек Шепард е остарен и оседен, но уште го има заводничкиот шарм во себе, а...
11 актери кои, по многу години, повторно се облекоа како познатите ликови што ги глумеа Се сеќавате ли како изгледаше Кортни Кокс во хоророт Scream? Или Вил Смит во сер...
Хали Бери не се туширала, Кристијан Бејл јадел живи црви: Одвратни работи што актерите ги направиле ... За да го долови очајот на неговиот лик на затвореник во Rescue Dawn, Кристијан Б...
Адам Сендлер е на врвот – Кои се најплатените актери за 2023-та? Веројатно на листата очекувате имиња како Марго Роби и Леонардо ди Каприо, но ви...
Го гледав филмот „Barbie“ – Кои ми беа првите впечатоци и зошто треба да му дадете шанса? Шарениот розов свет ве учи што значи да се самоспознаете, тангира повеќе важни т...
Гол презентер на сцената, паѓање на црвениот тепих: Забавни (и непријатни) моменти од Оскари 2024 Џон Сина се појави гол на сцената како презентер, Кирстен Данст се сопна на црве...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg