10 одлични филмови погодни за љубовни парови
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


10 одлични филмови погодни за љубовни парови

Приказните од реалниот живот се претвораат во филмски компилации кои светот ги следи со целосни емоции.

10-odlichni-filmovi-pogodni-za-ljubovni-parovi 01 630x340.jpg

Од изборот на многу табу-теми, меѓу најпопуларните досега се оние кои ги сочинуваат врските, љубовните, брачните, како и оние „најскокотливите“ - сексуалните.

Ви предложуваме список од 10 филмчиња, совршени за опуштена атмосфера со вашиот партнер:

1. „Chloe“

Започнуваме со еден од најчудните филмови за парови, но сепак одличен. Жена од високата, елитна класа се сомнева дека нејзиниот сопруг ја изневерува.

За да ги поткрепи со факти своите двоумици, таа прави храбар потег и вработува проститутка, која всушност треба да ги „реши“ работите.

Но, спротивно на посакуваното, работите се заплеткуваат и дополнително создаваат горчлив вкус на конфузии и реакции во нејзиниот живот.

2. „Easy“

Станува збор за акумулација на љубовни приказни на различни парови кои се соочуваат со различни проблеми.

Филм за парови, ткаен околу љубовни двојки, кои се препуштаат во рацете на една жена која ќе се обиде да ги „зачини“ нештата.

Филм кој нѐ учи на неколку важни лекции.

3. „Fracture“

Кога мажот дознава за „неверната природа“ на неговата сопруга, работите тргнуваат на лошо, а непосредното убиство уште толку ја заплеткува оваа трагична приказна.

Иако се работи за приказна со тажна тематика, сепак зазема завидна позиција во листата на филмови за парови.

4. „Home again“

Нешто повеќе од „обичен“ хаос.

Една девојка се разделува од сопругот и наоѓа љубов покрај маж кој ѝ дава простор полесно да „дише“.

Но, сè прекрасно се претвора во мрачно кога нејзиниот поранешен сопруг се враќа за да ја расипе „забавата“.

5. „Closer“

Овој пат извонредните Џулија Робертс и Натали Портман се една против друга.

Поврзаноста меѓу две љубовни двојки започнува да се распаѓа, откако мажот од едната двојка се впушта во афера со жената на другиот.

Вкрстување на патишта кое со сигурност ќе го одвлече вашето внимание.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

20 филмови кои направија најмногу пари во 2018-та Додека повеќето се жалат дека во последно време нема добри филмови и дека само с...
Најдобрите филмски премиери во септември - што ќе гледаме оваа есен? Оваа филмска есен е исполнета со многу нови премиери од речиси сите жанрови.&nbs...
Филмска магија на 56 години - Најдобрите филмови со Том Круз Тешко е да се поверува дека Том Круз има 56 години, нели? Американскиот актер е ...

Спонзорирани линкови: