Како изгледа „Пипи Долгиот Чорап“ 50 години подоцна?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Како изгледа „Пипи Долгиот Чорап“ 50 години подоцна?

Шведската актерка Ингер Нилсон била прва која го „оживеала“ ликот на популарната Пипи Долгиот Чорап.

kako-izgleda-pipi-dolgiot-corap-50-godini-podocna-01.jpg

Легендарната серија снимена по истоимената книга на шведската писателка Астрид Линдгрен е снимана во 1969-та и 1970-та година.

Пипи е девојчето со пеги и црвени плетенки кое бурно се противи на возрасните. Живее со својот коњ и мајмунот Господин Нилсон.

Поминаа 50 години од прикажувањето на „Пипи Долгиот Чорап“. Ретко кој од повозрасните не го памети ова необично девојче.

Ингер Нилсон имала само 9 години кога го глумела ликот на Пипи Долгиот Чорап.

kako-izgleda-pipi-dolgiot-corap-50-godini-podocna-02.jpg

Таа денес има 61 година и работи како секретарка во Стокхолм, а повремено имала помали филмски и театарски улоги.

 Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 години подоцна: Факти за Gossip Girl кои не сте ги знаеле досега Можеби не сте свесни, но поминаа 10 години откако бевме опседнати со серијата Go...
Болеста на Берлин не постои - Детали кои ви поминале незабележано во „La Casa de Papel“ Убедливо најгледаната шпанска серија на Netflix продолжува да руши рекорди благо...
Кои се вистинските имиња на славните актери? „Не постои бизнис како шоу-бизнис“. Филмските ѕвезди најдобро го знаат тоа. Не б...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава