10 одлични, мрачни комедии кои ќе ви го „свртат“ паметот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 одлични, мрачни комедии кои ќе ви го „свртат“ паметот

Има нешто особено привлечно во комедиите кои во себе вклучуваат елементи на изненадување. Оние коишто се проткаени со крими или хорор моменти, а сепак го задржуваат хуморот во себе се на врвот на нашиот список за гледање.

10-odlicni-mracni-komedii-01.jpg

Овој пат одбравме 10 одлични филмови од овој жанр кои нема да ве разочараат:

The Ballad of Buster Scruggs (2018)

6 кратки, различни приказни се вклопени во една целина во режија на браќата Коен. Сите се случуваат во 19 век по Граѓанската војна во стариот запад.

Cheap Thrills (2013)

Грег и Винс се пријатели, но пријателството ескалира по неколку облози помеѓу нив. Предизвиците одат многу подалеку отколку што и двајцата замислување.

Bernie (2011)

Берни е сопственик на погребално претпријатие во мало гратче. Тој ќе се спријатели со богатата вдовица Марџори. Но, кога ќе му „скисне“ дружбата со неа и нејзината посесивност, тој одлучува да се ослободи од неа.

The Nice Guys (2016)

Лос Анџелес, 1970-тите. Двајца приватни детективи кои се сосема различни го истражуваат исчезнувањето на млада девојка и убиството на една порно ѕвезда.

Seven Psychopaths (2012)

Писател кој има проблем со инспирацијата ненадејно се вплеткува во опасна ситуација кога неговите чудни пријатели ќе го киднапираат миленичето на опасен криминалец.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најдобрите филмски премиери во септември - што ќе гледаме оваа есен? Оваа филмска есен е исполнета со многу нови премиери од речиси сите жанрови.&nbs...
Ќе останувате дома за Нова година? Предлог серии кои ќе ги изгледате во една ноќ Да се остане дома за Нова година воопшто не е најтрагичното нешто коешто може да...
10 филмови со изопачени сериски убијци Доколку сакате напнати дејствија чија приказна е замрсена и сложена, тогаш висти...

Најчитани неделава