Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Морган Фриман - смирен и мудар лик: Актери кои секогаш глумат исти улоги

Некои актери се вистински камелеони на филмското платно, но постојат и оние кои си се држат до истите улоги.

akteri-i-akterki-koi-sekogash-glumat-isti-ulogi-01.jpg

Кога добро ќе размислите, ќе сфатите дека многу актери како да следат некоја формула за нивните ликови. Во сите филмски проекти изгледаат исто, и разликата во нивните улоги е само името на ликот.

Погледнете кои актери и актерки спаѓаат овде:

Џенифер Анистон изгледа засекогаш ќе остане Рејчел од Friends. Во секој филм таа глуми чудна жена со љубовни проблеми.

 1. He’s Just Not That Into You
 2. Just Go with It
 3. We’re the Millers

akteri-i-akterki-koi-sekogash-glumat-isti-ulogi-02.jpg

Леонардо ди Каприо секогаш е арогантен, непријатен и тврдоглав маж.

 1. The Aviator
 2. J. Edgar
 3. The Wolf of Wall Street

akteri-i-akterki-koi-sekogash-glumat-isti-ulogi-03.jpg

Хелена Бонам Картер е препознатлива по ексцентричните ликови, кои неретко се и психопати.

 1. Fight Club
 2. Sweeny Todd: The Demon Barber of Fleet Street
 3. Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2

akteri-i-akterki-koi-sekogash-glumat-isti-ulogi-04.jpg

Џеси Ајзенберг најчесто глуми арогантен нарцис, кој мисли дека е Бог.

 1. Land of Zombies
 2. The Social Network
 3. Now You See Me

akteri-i-akterki-koi-sekogash-glumat-isti-ulogi-05.jpg

Зои Дешанел најчесто ја гледаме во улогата на необична девојка која живее во свој свет.

 1. Yes Man
 2. 2.500 Days of Summer
 3. New Girl

akteri-i-akterki-koi-sekogash-glumat-isti-ulogi-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Ен Хатавеј, Хит Леџер – познати актери кои добија Оскар за само неколку минути глума во филмот Ен Хатавеј освои Оскар за најдобра женска споредна улога со изведбата во Les Mis...
Натали Портман стравувала за животот, Хоакин Феникс мислел дека полудува – Актерите искрени за нивни... На Адриен Броди му биле потребни шест месеци за да се соземе од снимањето на The...
Леонардо Ди Каприо јадел живо месо за The Revenant, иако е веган – актери кои отишле предалеку за ул... Џејми Фокс минувал 14 часа дневно со заврзани очи за да го долови ликот на слепи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg