10 брилијантни филмови кои ги изненадија обожавателите низ годините
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 брилијантни филмови кои ги изненадија обожавателите низ годините

Дури ни самите креатори на филмовите не верувале дека ќе постигнат толку голем, речиси култен успех. Но, со текот на годините, верната филмска публика која е прилично пребирлива одлучи – овие филмови се неверојатни.

10-brilijantni-filmovi-koi-ja-iznenadija-publikata-01.jpg

Доколку сакате да гледате нешто добро и квалитетнo, ви нудиме 10 одлични предлози:

Little Miss Sunshine

Семејство решава да тргне на патување со малата ќеркичка која сака да учествува во детски натпревар за убавина. Никој не ги претпоставува настаните што ќе се случат во текот на патувањето.

Gone Baby Gone

4-годишната Аманда исчезнува. Нејзината тетка ги најмува детективите Енџи и Патрик со цел да ја пронајдат. Но, на нивната трага се испречуваат гангстери, педофили и трговци со дрога, а од Аманда нема ниту глас.

Edge of Tomorrow

Командандот Вилијам Кејџ го преживува истиот ден, одново и одново. Со цел да ја спаси планетата Земја од целосно уништување од вонземјани, тој мора да смисли план со помошта на Рита.

Ex Machina

Кејлеб Смит е млад програмер кој добива неверојатна шанса да биде дел од научен експеримент со вештачка интелигенција. Млад робот – жена е во центарот на истражувањето, а тој почнува да се однесува необично покрај неа.

Fast Five

Дом и Брајан патуваат од една во друга држава со цел да ги избегнат властите. Сепак, тие мора да го соберат тимот за уште една мисија, додека федералниот агент им е зад петици.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најдобрите филмски премиери во септември - што ќе гледаме оваа есен? Оваа филмска есен е исполнета со многу нови премиери од речиси сите жанрови.&nbs...
Смрзнување во топли денови – најдобрите хорор филмови од 2020 кои излегоа досега Изреката „ќе ти замрзне крвта во жилите“ дефинитивно е оправдана кај следните 10...
Најдобрите 10 нови серии од 2019 година 2019 година се покажа како многу солидна кога станува збор за премиерите на сосе...

Најчитани неделава