Некогаш и денес: Како изгледаат и што прават актерите од Home Alone три децении подоцна?


Некогаш и денес: Како изгледаат и што прават актерите од Home Alone три децении подоцна?

Зарем има поубав празничен филм од Home Alone? Иако има уште цел месец до празничната сезона, никогаш не е прерано да го погледнете филмот, заедно со сите продолженија, и уште сега да ја почувствувате празничната атмосфера.

nekogash-i-sega-kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-home-alone-tri-decenii-podocna01.jpg

Home Alone ја имаше својата премиера во ноември 1990, пред цели 30 години, но изгледа ништо не може да го симне од врвот кога станува збор за популарни празнични филмови. Оттогаш до денес актерите кои се појавија во филмот се имаат променето многу – некои се откажаа од актерството, некои не станаа многу успешни, но некои беа номинирани за најпрестижните филмски награди.

Погледнете како изгледаат и што прават денес актерите од Home Alone:

Меколи Калкин

Меколи ја имаше главната улога во филмот – ликот на Кевин Мекалистер, а се појави и во второто продолжение.

Моментално тој води сатиричен веб-сајт и поткаст наречен Bunny Ears, а годинава најави дека ќе се појави во десеттата сезона од American Horror Story.

nekogash-i-sega-kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-home-alone-tri-decenii-podocna-09.jpg

Кетрин О’Хара

Кетрин ја глумеше мајката на Кевин, Кејт Мекалистер. Тој период актерката беше доста активна и се појави во неколку одлични филмови и серии.

Денес Кетрин уште глуми, а годинава доби Еми награда за најдобра актерка во серијата Schitt’s Creek.

Џон Херд

Џон Херд го глумеше таткото на Кевин, Питер Мекалистер. Слично како Кетрин, тој ја започна кариерата во 70-тите и беше дел од неколку големи филмски проекти.

Џон се појави и во неколку популарни телевизиски серии но, за жал, во 2017-та почина од инфаркт.

nekogash-i-sega-kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-home-alone-tri-decenii-podocna-03.jpg

Џо Пеши

Легендарниот Џо Пеши го глумеше негативецот Лери Лајм. Пеши има доста импресивна кариера, а најмногу се прослави со филмовите Goodfellas и Once Upon a Time in America.

За последната улога во The Irishman, филм на Мартин Скорсезе, Пеши си доби номинација за Оскар и Златен глобус.

nekogash-i-sega-kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-home-alone-tri-decenii-podocna-04.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

5 серии за успешни и моќни жени кои треба да ги гледате Кога надвор е пеколно топло, затворете се дома и изгледајте некоја интересна сер...
10 години подоцна: Факти за Gossip Girl кои не сте ги знаеле досега Можеби не сте свесни, но поминаа 10 години откако бевме опседнати со серијата Go...
20 филмови кои направија најмногу пари во 2018-та Додека повеќето се жалат дека во последно време нема добри филмови и дека само с...

Најчитани неделава