10 одлични комедии кои ни измамија насмевки во овие намуртени денови


10 одлични комедии кои ни измамија насмевки во овие намуртени денови

Ништо толку добро како искрена смеа, нели? Веруваме дека на сите ни е потребна, особено во овој тежок и неизвесен период.

10-odlicni-komedii-koi-ni-izmamija-nasmevki-01.jpg

Доколку сакате да се насмеете, ви препорачуваме 10 комедии кои ќе ги разбијат сивилото на овие намуртени денови:

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Двајца пејачи од мал град сонуваат да ја претставуваат својата земја на најголемото глобално музичко натпреварување – Евровизија. Освен нивниот талент, на сцената се става на тест и нивната врска.

My Spy

9-годишната Софи го фаќа Џеј Џеј, оперативец на ЦИА, како го шпионира нејзиното семејство за време на рутински надзор. За да не го разоткрие, тој се согласува да го научи малото девојче како да стане шпион.

Borat Subsequent Moviefilm

Ослободен од затвор затоа што ѝ нанел срам на својата земја, казахстанскиот Борат го ризикува животот враќајќи се Америка со својата 15-годишна ќерка.

The Wrong Missy

Тим има ужасен состанок на слепо и се обидува да ја избрише девојката од животот по секоја цена. Но, што ќе се случи кога ќе прати смс порака на погрешно место?

Yes, God, Yes

Алис е млада девојка воспитувана во духот на католичката религија. Но, наскоро започнува да ја испитува својата сексуалност и сопствените желби и задоволства.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најдобрите филмски премиери во септември - што ќе гледаме оваа есен? Оваа филмска есен е исполнета со многу нови премиери од речиси сите жанрови.&nbs...
Ќе останувате дома за Нова година? Предлог серии кои ќе ги изгледате во една ноќ Да се остане дома за Нова година воопшто не е најтрагичното нешто коешто може да...
Смрзнување во топли денови – најдобрите хорор филмови од 2020 кои излегоа досега Изреката „ќе ти замрзне крвта во жилите“ дефинитивно е оправдана кај следните 10...

Најчитани неделава