Најубавите Disney зимски моменти прикажани низ фотографии кои ќе ви ги згреат срцата

Kога станува збор за божиќната сезона, неизбежно е да се споменат цртаните филмови на Disney.

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 01 630x330.jpg

Да не се лажеме, оваа неодоливо разновидна палета на филмски задоволства е погодна за секого, без разлика на возраста што ја поседува.

Снижените зимски температури се совршени за филмска вечер, а маестралните Disney приказни нескромно може да ни загарантираат максимална празнична магија.

Легендарниот The Lion King, Aladdin или можеби Peter Pan, изборот е навистина бескраен, но за што и да се одлучите, нема да погрешите.

Овојпат решивме да ве потсетиме на неодоливите Disney ликови, прикажани во прекрасните, препознатливи зимски и божиќни идили.

Па така, додека сте во исчекување на првиот снег, ви ги издвојуваме најубавите зимски фото-моменти на Disney, кои со сигурност ќе измамат насмевка на вашето лице.

Веруваме дека нашиот избор ќе ве поттикне повторно да погледнете некој од овие неповторливи, анимирани филмови.

Да започнеме:

1. Bambi, 1942 година

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 02 630x400.jpg

2. Anastasia, 1997 година

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 03 630x400.jpg

3. Beauty and the Beast, 1991 година

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 04 630x400.jpg

4. Lady and the Trump, 1995 година

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 05 630x460.jpg

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 06 630x480.jpg

5. Mulan, 1998 година

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 07 630x340.jpg

6. Frozen, 2013 година

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 08 630x400.jpg

7. 101 Dalmatians, 1961 година

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 09 630x400.jpg

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 10 630x400.jpg

8. The Aristocrats, 1970 година

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 11 630x400.jpg

9. Winnie the Pooh, 1921 година

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 12 630x400.jpg

10. Cinderella, 1950 година

Najubavite-Disney-zimski-momenti-prikazani-niz-fotografii-koi-kje-vi-gi-zgreat-srcata 13 630x370.jpg

Мила М. | Црнобело / Фото: Instagram & Pinterest

Би можело да ве интересира:

Фото-споредба: Актерите од божиќниот филм Love Actually - некогаш и денес Светкави улички, накитени елки, декорирани домови и љубов која зрачи насекаде на...
10 хорор филмови кои ги променија правилата и освоија Оскар Оскарите се најпрестижната филмска награда која најчесто завршува кај „сериозни“...
10 филмови што редовно ги начекуваме на ТВ и упорно ги гледаме Да, Мумија е неизоставен дел од овој список на филмови што редовно ги има на ТВ....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg