10 одлични комедии „скроени“ за опуштање во празничната сезона

Office Christmas Party

Божиќната прослава во една компанија излегува надвор од секоја контрола откако Клеј, управителот на филијалата, организира луда прослава за да го импресионира клиентот и да ги задржи својата филијала и вработените.

Four Christmases

Бред и Кејт планираат да одат на одмор на Фиџи за да ги поминат новогодишните празници таму. Меѓутоа, кога планот се откажува, тие се принудени да ги посетат сите четири разведени родители за Божиќ.

Christmas with the Kranks

Семејството Кренк решава да ги бојкотира празниците. Целото соседство е ужаснато од овој „скандал“ и бојкот. Но, кога нивната ќерка ќе одлучи да се врати дома за празниците, тие се принудени брзо да организираат голема прослава.

The Night Before

Последните 10 години, Итан, Ајзак и Крис се собираат на Бадник за да ги прослават празниците со луда забава. Додека Исак се подготвува да стане татко за прв пат, пријателите сфаќаат дека на нивната долгогодишна традиција полека ѝ се наближува крајот.

Noelle

Ќерката на Крис Крингл е девојка исполнета со божиќен дух, но посакува да може да направи нешто „важно“ како нејзиниот сакан брат Ник, кој треба да го преземе местото на нивниот татко овој Божиќ. Ник тренира да стане Дедо Мраз, но не успева во тоа.

(О)Милена | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...
10 најдобри филмови со Сандра Булок – филмската миленичка на сите генерации Тешко е да се поверува дека Сандра Булок оваа година ќе го прослави својот 58-ми...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg