Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Најдобрите серии од 2020 – што изгледавте, а што пропуштивте досега?

Мора да се согласиме дека 2020 година изобилуваше со неверојатни филмски наслови, а ТВ сериите воопшто не потфрлија со квалитетот.

Najdobrite-serii-od-2020-01.jpg

Најголемото изненадување кое никој не го очекуваше? Мини-серијата во продукција на Нетфликс – The Queen’s Gambit, која постигна неверојатен глобален успех, додека инструкциите за играњето шах се зголемија речиси десеткратно при интернет пребарувањата.

Кои други серии ни оставија одличен впечаток во годината која ја оставивме зад себе?

Lovecraft Country

Млад Афроамериканец патува низ САД во 1950-тите во потрага по својот исчезнат татко.

Mrs. America

Конзервативната активистка Филис Шлафли води неочекувана борба против Амандманот за еднакви права на половите во текот на 1970-тите.

High Fidelity

Роб, сопственичка на продавница за плочи ги преиспитува минатите врски преку музика и поп-култура, обидувајќи се да го преболи поранешното момче.

https://www.youtube.com/watch?v=WpDx9msKh_Q&ab_channel=Hulu

Raised by Wolves

Два андроиди имаат задача да воспитуваат човечки деца на мистериозна ненаселена планета.

I Know This Much Is True

Паралелните животи на идентичните браќа-близнаци Доминик и Томас Брдси во приказна која вклучува предавство, жртва и прошка.

Продолжува на следната страна...



Би можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...
10 филмови со силни жени во главните улоги кои ќе ве мотивираат да постигнете повеќе Секогаш сме во потрага по инспирација, нели? Доколку чувствувате како ви недости...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg